ковані вироби
Контакти

Укладання бруківки.
Ковані вироби.

067 609 53 38 - Володимир

097 185 62 34 - Тарас

Електронна адреса:

tabako-bud@rambler.ru

Наше місцезнаходження на карті

Все про Пиар

Пиар и пиар технологии. Создание сайтов. SEO. Маркетинг и исследования




Бруківка
Проекти

Укладання бруківки

Ковані вироби

Будівельні послуги

Укладання бруківки
Ковані вироби
Новини Львова
Погода в Львове
Статистика
Топ Україна, Рейтинг та каталог українських веб-сайтів Безкоштовний каталог сайтів Компас Абитуриента Каталог сайтов Всего.RU Топ Україна, Рейтинг та каталог українських веб-сайтів Каталог
сайтів України Яндекс.Метрика

безкоштовна розкрутка сайту, реєстрація в 

каталогах Каталог 

MyList.com.ua Львівський каталог сайтів каталог сайтів Protected by Copyscape Plagiarism 

Detection ShiftCMS.net - Каталог сайтів Львова Украинский портАл
Головна » Статті » Мої статті

Характеристики бруківки

Бруківка: характеристики, область застосування

Бруківкою називають спеціальний дорожньо-будівельний матеріал, виконаний з особливо міцних гірських порід (граніт, базальт) у вигляді брусків. бруківки стандартні: довжина 15-30 см, ширина 9-15 см, висота 10-16 см.. Бруківка проводиться методом колки на спеціальних камнекольних машинах, після чого лицьові грані і краї притесуються. Бруківка – це універсальний матеріал, який використовується на найбільш вантажонапружених дорогах, гранітна бруківка застосовується для мощення міських вулиць, площ, садових доріжок. Найвідоміша у Росії площа, де покриттям використовується гранітна бруківка – Червона площа.
Переваги бруківки з натурального каменю в порівнянні з штучними матеріалами

бруківкаНатуральний камінь, використовуваний для бруківки – це граніт, базальт, діабаз. Це особливо міцні гірські породи не схильні до стирання, стійкі до зовнішніх впливів. Крім цього бруківка, покладена біля будинку, офісної будівлі або в саду додає простору  естетичний, доглянутий вигляд.

Гранітна бруківка (бруківка тротуарна) має масу незаперечних переваг.

  • Володіє стійкістю до тиску, вібрації, перепадів температур, окислювальним процесам, ударним навантаженням.
  • При необхідності проведення підземних робіт гранітна бруківка демонтується після чого збирається в тому ж місці без зміни виду доріжки.
  • На відміну від асфальту гранітна бруківка влітку при нагріванні не розм’якшується, виділяючи летючі нафтові пари.
  • Гранітна бруківка – це природне, натуральне покриття, не порушує потребу зелених насаджень у водообміні.
  • Бруківка тротуарна дуже легка в укладанні, монтаж здійснюється як в ручну, так і за допомогою плиткоукладочних машин.
  • На поверхні гранітної бруківки виключається поява калюж. А наявність зазорів дає можливість воді проникати і випаровуватися крізь плиткове покриття.
  • Натуральний камінь граніт, з якого в основному виготовляється бруківка, довговічний, термін служби такого покриття обчислюється століттями, морозостійкість бруківки сягає до 300 циклів.
  • При використанні гранітної бруківки виключається підйом грунтових вод.
  • Граніт славиться і високими декоративними властивостями. Різна забарвлення цього натурального каменю дає можливість викласти доріжку або майданчик необхідним з точки зору ландшафтного дизайну кольором.

Бруківка з каменя різних порід

Брущатка

Для мощення використовують більше десяти порід натурального каменю. В Україні традиційно для виготовлення бруківки використовують кварцит, піщаник, граніт.

Кварцит – це гірська порода, утворена внаслідок зміни осадових і магматичних порід під впливом тиску і температури. Кварцит дуже різноманітний в кольоровій гамі. Зустрічаються сірі, рожеві, жовті, малиново-червоні, вишневі і навіть білі кварцити. При обробці кварциту для бруківки використовується прийом сколювання, який значно освітлює фон каменю. Кварцит – це дуже твердий і довговічний камінь, що дає можливість широко застосовувати його в будівництві.

Піщаник – осадова гірська порода, що являє собою зцементовані уламки піщаної розмірності. Зв’язують (цементуючим) речовиною є глинистий матеріал, оксиди заліза, кремнезем. Саме цемент надає кварциту забарвлення – в основному білу або сіру, рідше жовту, буру, червону або зелену. Піщаник використовують для виготовлення бруківки і бордюрний камінь.

Граніт – це гірська порода, що складається з трьох мінералів – польового шпату, кварцу, слюди. Таке поєднання дає граніту відмінні властивості, такі як міцність, зносостійкість, багата кольорова палітра. Гранітна бруківка – це перевірений часом бренд. Мостові і площі, створені ще в Середньовіччя, до цих пір не втратили своїх властивостей.

Який камінь кращий для мощення вирішується згідно завдань, які має виконувати доріжка або майданчик, важливу роль відіграє і стильове рішення всього ландшафту. Гранітна бруківка – це універсальний вид дорожнього будівництва. Використовуючи саме граніт можна добитися відмінного поєднання якості покриття і колірної відповідності.

Будь-який натуральний камінь використовують для мощення в обробленому (колотому, пиляння, термообработаном), і в необробленому (плитняк) вигляді.

Для мощення використовуються три варіанти укладання рядна, веєроподібна і довільна. Кожен варіант у свою чергу має свої різновиди, які викладаються відповідно до зміни ширини швів між камінням. Так, бордюрна бруківка може бути викладена сегментно-дугоподібним або лусковидно-дугоподібним малюнком, можна так само вимостити візерунок у вигляді кіл, півкіл.
Види бруківки

Колота (всі грані колоті). Це класичний вид брущатки, виконаний у вигляді кубика не зовсім правильної форми з розмірами 10 * 10 * 10 см з допустимими відхиленнями в 1 см по будь-якій стороні. Інші розміри колотої бруківки 5 * 5 * 5, 10 * 10 * 5, 7 * 7 * 7 см. Колотою бруківкою викладаються візерунки у вигляді віяла, хвиль, шахової дошки.

Пиляно-колота – з слябів (боковини колоті, верх і низ пилений, верх термооброблений)

Пиляно-колота - з "олівця” (боковини пилені, верх і низ колоті)
Розміри лицевої поверхні бруківки 100 * 100 мм, 200 * 100 мм. Стандартна товщина товщиною 60 мм., Вона має поверхню здатну витримувати вантажні автомобілі.

Повнопилена (всі грані пилені, верх термооброблений). Має вигляд цегли зі стандартним розміром 20 * 10 * 6 см, можливий допуск з + -1 мм по лицьовій частині. Цей вид брущатки укладається такими типами малюнка як, «килим», «врозбіжку», «паркетка-ялинка». Повнопилена гранітна бруківка – найдорожчий вид каменю, оскільки для його створення використовується алмазний інструмент.

За матеріалами сайту http://budrem.org.ua/
Категорія: Мої статті | Додав: drdead (29-Березня-11)
Переглядів: 2347 | Рейтинг: 0.0/0