ковані вироби
Контакти

Укладання бруківки.
Ковані вироби.

067 609 53 38 - Володимир

097 185 62 34 - Тарас

Електронна адреса:

tabako-bud@rambler.ru

Наше місцезнаходження на карті

Все про Пиар

Пиар и пиар технологии. Создание сайтов. SEO. Маркетинг и исследования




Бруківка
Проекти

Укладання бруківки

Ковані вироби

Будівельні послуги

Укладання бруківки
Ковані вироби
Новини Львова
Погода в Львове
Статистика
Топ Україна, Рейтинг та каталог українських веб-сайтів Безкоштовний каталог сайтів Компас Абитуриента Каталог сайтов Всего.RU Топ Україна, Рейтинг та каталог українських веб-сайтів Каталог
сайтів України Яндекс.Метрика

безкоштовна розкрутка сайту, реєстрація в 

каталогах Каталог 

MyList.com.ua Львівський каталог сайтів каталог сайтів Protected by Copyscape Plagiarism 

Detection ShiftCMS.net - Каталог сайтів Львова Украинский портАл
Головна » Статті » Мої статті

Технологія укладання тротуарної плитки.

Варіанти укладання бруківки.


Плиткове полотно, візуально можна умовно розділити на наступні категорії.

За кольором:
1) Однобарвні (з плитки одного кольору);
2) багатобарвної (з плитки двох або декількох кольорів).

За направленням шва:
1) Хаотичне (закономірностей немає);
2) односпрямованість (шов чітко проглядається в одному або декількох напрямках);
3) Радіальне (шви йдуть кругами або радіальними викривленнями).

Визначивши свій варіант укладання і колірну гамму, потрібно прив'язати її до оточуючих об'єктів. Прив'язку здійснюють до входів та виходів. Пріоритет звичайно - це центральний вхід в будівлю. Наступні пріоритети ви визначите для себе самі. Існує в укладанні таке поняття як "підрізування плитки". Підрізають плитку в тих місцях, де її форма не дозволяє зайняти відповідне місце. Приклад - спотворення геометричних розмірів будівлі, а це насправді не рідкість. Підрізана плитка виглядає не зовсім красиво, у порівнянні з цілою, але це нормальне дію і без нього на багатьох об'єктах просто не обійтися. Як правило не існує жорсткої прив'язки до ділянок тротуару, де обов'язково повинна бути підрізка, а де її не повинно бути. Ви самі можете зміщувати осі укладання, з метою змістити підрізування в ту чи іншу сторону. У залежності від цього будуть змінюватися і ділянки підрізування. Підрізування може звичайно і не бути, наприклад на тротуарних доріжках, де знаючи ширину, при якій плитка буде ставати без підрізування між вашими бордюрами, проганяєте цим розміром всю довжину доріжки. Вище я завів мову про пріоритети укладання саме з тією метою, щоб ви могли для себе визначити частини тротуару, на які можна перенести підрізування і де вона не буде кидатися в очі, а на які перенесення підрізування дуже небажаний, як наприклад, центральний вхід в будівлю .

Тепер перейдемо до опису процесу укладання тротуарної плитки. Технологій укладання тротуарної плитки існує декілька, але розглянемо найпоширеніший з них: укладання тротуарної плитки по напрямних. Маємо на увазі, що всі попередні етапи по розмітці і підготовці підстави вже виконані.

Для початку роботи, вам буде потрібно як мінімум: помічник - 1 особа, лопата совкова, капроновий шпагат або нитка або леска, рівень-правило 3м, направляючі - це труба квдратная 25х40 або аналогічна кругла, мінімум 3 шт по 3метра, 1м рівень, відро, кельму, гумова киянка, волоть, віброплита (по можливості).

З'єднуєте висотні позначки, винесені на кілочки по периметру, капроновим шпагатом, ви Получется позначки верху вашого майбутнього плиткового полотна.

ГОЛОВНЕ ПРАВИЛО УКЛАДАННЯ: Поєднуючи, подумки або ниткою, будь-яку точку капронового шпагату, натягнутого між кілочками з відомими висотними відмітками з одного боку, з будь-якою іншою точкою, другого натягнутого шпагату, між іншими кілочками з іншими відомими висотними відмітками, ви отримуєте верх майбутнього тротуару! Це найголовніше про що слід пам'ятати. При виникненні сумнівів щодо висотних відміток у будь-якому місці майбутнього тротуару, просто використовуйте це правило.

Візьмемо для прикладу будь-яку прямокутну майданчик під укладання. Далі все виконується за стандартною схемою: Укладання проводиться "смугами". Ширина смуги - 3метра (під розмір вашого правила), а довжина, від одного натягнутого шпагату з одного боку майданчика, до протилежного, на іншій. Таким чином ви отримуєте висоти початку смуги та її закінчення. Користуючись головним правилом укладання, простягаєте три паралельні нитки по всій довжині смуги, на відстані 1,5 метра один від одного. Починаючи з одного боку смуги, під кожну з трьох натягнутих ниток укладаєте по одній трубі. Товщина плитки вам відома і ви рулеткою, або безпосередньо плиткою заглубляйте або навпаки піднімаєте трубу таким чином, щоб верх плитки, що знаходиться на трубі, стосувався натягнутої нитки. Для кожної з труб, розмір рівний товщині плитки, виміряється в двох місцях, на початку труби і в кінці. Проробивши дану дію з трьома трубами ви одержуєте на оцінці верхньої частини труб, висотну відмітку вашого підстилаючих шару.

За допомогою лопати додаєте або навпаки, зрізуєте зайвий пісок. Потім додаєте цементно-піщану до рівня, трохи вище висоти виставлених труб. Якщо зрізуєте, то не намагайтеся лопатою вивести ідеально. Це зараз не потрібно. Якщо додаєте - то відповідно краще насипте трохи більше. Потім ще раз добре протрамбуйте підставу, не збивши труби.

Далі, з помічником, беріть правило і спираючи правило на 3 труби одночасно, рухаючи його ліво-право, і по чуть-чуть на себе, зрізуєте акуратно зайве. У результаті у вас повинна вийти рівна поверхня з трьома видимими із суміші поверхнями труб.

Акуратно виймаєте труби. У ніші, що залишилися від них, насипаєте цементно-піщану суміш і пройшовши по них "мурашиними" кроками, як кажуть діти, своєю вагою трамбуете ці смуги. Берете рівень 1м і як би замітаючи сліди, довиравніваете площу до кінця.

У результаті у вас виходить рівний майданчик 3м х 3м. Готова до укладання тротуарної плитки.

Далі, на цьому майданчику, щодо обраної осі і у відповідності з обраним варіантом і колірною схемою укладання, розкладаєте плитку, пристукуючи кожну по мірі необхідності. Професіоналам досить по 1 удару на 1 плитку) Після завершення невеликої ділянки, проводите перевірку правильності укладання. Для цього вимірює розміри від осі до крайніх плиток. І якщо полотно "йде", ударами по торцях крайніх плиток, намагаєтеся привести розміри у відповідність. Якщо помилку виявлено несвоєчасно і площа покладеної плитки велика, то шанси виправити її все ще залишаються. Для цього берете кельму і від середини до краю, якщо потрібно зменшити зазори в швах, або навпаки, від краю до середини, якщо потрібно збільшити, порядно рухаєте плитку.

Таким чином уклавши одну або декілька майданчиків розмірами 3м х 3м отримуєте певну покладену площу. Залишати на ніч в такому вигляді її не можна, так як цементно-піщана суміш, під дією вологи, схопиться і плитка буде "скакати" по висоті. Це виправити вже буде досить складно. Для цього, за допомогою того ж кельні, усуваєте нерівності швів. Зручно це робити, простягнувши через кожні кілька рядів, зазвичай три ряди, додаткову нитку і кельмою вирівнювати шов з цієї нитки.

Завершивши вирівнювання швів, берете звичайний сухий пісок, розсипати його по всьому майданчику тонким шаром і замітає мітелкою по швах. Таким чином підготовляєте майданчик до пробиванні. Берете віброплити (обов'язково з килимком) і пробиваєте свій майданчик. Під ударами віброплити тротуарна бруківка вирівнюється по висоті, а пісок прокидається між швами. Потім розсипати ще пісок, якщо цього не досить і повторюєте процедуру ще кілька разів, поки шви не будуть заповнені вщерть.

Якщо у вас немає віброплити, то берете рівний брусок 50х50 довжиною близько 70см, кладете горизонтально на ділянки де видно, що плитка "скаче" і за допомогою молотка вирівнюєте плитку по висоті. Якщо під бруском немає просвітів, значить мета досягнута. Процедура більш трудомістка, але без неї нікуди. Шви в свою чергу можете проливати водою, тільки не струменем, якій можна все розмити, а з лійки наприклад.
Вдалою укладки!
Категорія: Мої статті | Додав: drdead (24-Квітня-11)
Переглядів: 4643 | Рейтинг: 0.0/0